اخبار

  

هم دانشگاهیان گرامی

با سلام و احترام،

پیرو فراخوان قبلی از سرکارعالی / جنابعالی برای حضور در دومین کنفرانس فارغ التحصیلان شریف صمیمانه دعوت به عمل می آید.

این کنفرانس با هدف به کارگیری دانش و تجربیات اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برای بررسی چالش های کلان کشور، هم زمان با جشن گراميداشت پنجاهمين سال تاسیس دانشگاه در روزهای پنجم و ششم خرداد ماه ۱۳۹۵ برگزار می شود.

هم دانشگاهیان گرامی

با سلام و تبریک فرا رسیدن سال نو

با هدف به کارگیری دانش و تجربیات اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برای بررسی چالش های کلان کشور، انجمن فارغ التحصیلان در نظر دارد دومین کنفرانس فارغ التحصیلان شریف را با مشارکت دانشگاه در پنجم و ششم خرداد ماه ۱۳۹۵ برگزار نماید. اولين كنفرانس سراسري فارغ‌التحصيلان شريف در مهرماه ۱۳۹۳ در قالب سخنرانی و میزگرد با مشاركت صدها نفر از هم‌دانشگاهيان داخل و خارج كشور در محل دانشگاه برگزار شد. با توجه به موفقيت تجربه اول، بستر لازم براي برگزاري كنفرانس‌هاي بعدي در چارچوب برنامه‌هاي انجمن فراهم شده است. برگزاری دومين كنفرانس فارغ التحصيلان نيز هم زمان با جشن گراميداشت پنجاهمين سال در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۵ و ۶ خرداد ماه ۱۳۹۵ برنامه ریزی شده است.

نخستين نشست شورای راهبردی کنفرانس فارغ‌التحصیلان شریف در روز 16 بهمن‌ 94 در سالن شوراي دانشگاه به رياست آقاي دكتر فتوحي رئيس دانشگاه و آقاي مهندس محمود شيري دبيركل انجمن فارغ‌التحصيلان برگزار شد. در این نشست اعضاي هيئت برگزاري كنفرانس شامل آقايان حسين رضوي، فيروز اردشيريان، سيدجمال الدين گلستاني، ميرهاشم سجادي، حسين ثمري ميبدي، حبيب باقري و محمد زهرايي به عنوان ميزبان حضور داشتند. به علاوه چند تن از اعضاي كارگروه هاي كنفرانس شامل خانم مهرنوش نادري و آقايان عليرضا حمزه لو و مهرداد خليل زاده در جلسه حاضر بوند. 

جلسه شوراي راهبردي كنفرانس فارغ‌التحصيلان شريف در سالن شوراي دانشگاه شريف برگزار شد. اين جلسه به رياست دكتر محمود فتوحي رئيس دانشگاه و با حضور مهندس محمود شيري، دكتر علينقي مشايخي، دكتر جمال الدين گلستاني، اعضاي هيئت برگزاري كنفرانس و مهمانان مدعو از شخصيت‌هاي برجسته علمي و حرفه‌اي كشور برگزار شد. اين جلسه با سخنان دبيركل انجمن آغاز و با سخنراني آقاي دكتر فتوحي ادامه يافت. آقاي دكتر گلستاني طي سخناني اهداف برگزاري كنفرانس و موضوعات مطروحه در كنفرانس اول در سال 1393 را تشرح كردند. پس از آن اعضاي مدعو نظرات خود را در خصوص برنامه كنفرانس بيان كردند.