فراخوان كنفرانس

  

هم دانشگاهیان گرامی
با هدف به کارگیری دانش و تجربیات اساتید و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برای بررسی چالش‌های کلان کشور، انجمن  فارغ‌التحصیلان در نظر دارد کنفرانس فارغ‌التحصیلان شریف را با مشارکت دانشگاه به صورت سالیانه برگزار نماید.

اولين كنفرانس سراسري فارغ‌التحصيلان شريف در مهرماه ۱۳۹۳ در قالب سخنرانی و میزگرد با مشاركت صدها نفر از هم‌دانشگاهيان داخل و خارج كشور در محل دانشگاه برگزار شد. با توجه به موفقيت تجربه اول، بستر لازم براي برگزاري كنفرانس‌هاي بعدي در چارچوب برنامه‌هاي انجمن فراهم شده است.

نظر به برگزاري مراسم گراميداشت پنجاهمين سال تاسيس دانشگاه در ارديبهشت‌ماه سال آينده، برگزاری دومين كنفرانس فارغ التحصيلان نيز هم زمان با جشن گراميداشت پنجاهمين سال در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه  5 و 6 خردادماه ۱۳۹۵ برنامه‌ریزی شده است.

اهداف این كنفرانس که در آن دانش‌آموختگان همه سالها در کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه و نیز دانشجویان و اساتید گذشته و حال دانشگاه حضور و مشارکت خواهند داشت عبارت است از:

  • تجدید و گسترش پیوندهای فرهنگی، علمی و حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان شریف در داخل و خارج کشور با همدیگر و با دانشگاه
  • هم‌اندیشی و مبادله تجربیات در زمینه مسایل ایران در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی، صنعتی، مدیریتی و اقتصادی
  • تبادل‌نظر و انتقال اطلاعات در زمینه پیشرفت‌های علمی و صنعتی در سطح جهانی

در این راستا برای دومین کنفرانس فارغ‌التحصیلان شریف محورهای زیر در نظر گرفته شده است:

  • دست‌آوردهای فارغ‌التحصیلان
  • دانشگاه شريف، وضعيت موجود و نگاهي به آينده
  • توسعه پايدار و محيط‌زيست
  • چالش‌هاي پساتحريم

با توجه به مراتب فوق از کلیه اساتید و فارغ‌التحصیلانی که مایلند با ارایه مقاله حول محورهای فوق و یا مشارکت و حمایت در برگزاری وزین و پربار کنفرانس در جهت تحقق اهداف آن برگزارکنندگان کنفرانس را یاری نمایند دعوت می‌شود مراتب را به دبیرخانه کنفرانس به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید اعلام فرمایند.

 

محمود شيري - دبيركل